O webu

Tyto stránky slouží pro všechny, kdo se po Dobříši a okolí pohybují na kole. Najdete tu několik desítek tras, kam na kole po Dobříši a do blízkého i vzdálenějšího okolí vyrazit. Vyberou si snad opravdu všichni, od nejmenších až po zkušenější cyklisty. V okolí se nachází spousta zajímavostí, stojí za to se k nim vypravit vlastní silou. Máte nějakou oblíbenou trasu? Podělte se s námi.

Společně také sbíráme a realizujeme náměty, aby se malí i velcí cyklisté cítili v Dobříši bezpečně a spokojeně. Doposud jediným dokumentem, který se průjezdností zabýval je Cyklogenerel z r. 2009. Řada z doporučení nebyla dosud realizována. Web KolemDobříš chce být i místem, kde budou všem dostupné nápady a komentáře a který bude sloužit jako zdroj námětů pro úpravy cyklodopravy v Dobříši a okolí. Cyklisté, pomozte nám zlepšit Dobříš.

Nejbližší akce

V květnu 2021 se Dobříš zapojila do celostátní soutěže Do práce na kole jako jedno z 50 cykloměst. Proto v květnu proběhnou i tyto akce na podporu cyklistiky:

Úterý 11. 5. od 18.00 – Cyklo vyjížďka. Pojďme se kousek společně projet. Sraz v 18.00 u kafilerie v Brodcích. Plánovaná je trasa v délce 12 km opravdu pro všechny. Cíl je na náměstí u radnice, kde na všechny čekají jednohubky a limonáda. Nemáte kolo? Nevadí, půjčte si městské kolo v Infocentru.

Středa 19. 5. od 18.00 – On-line seminář na téma „Možnosti podpory městské a aktivní mobility pro období 2021–2030“ povede Ing. Jaroslav Martinek ze spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z. s.

Pondělí 24. 5. od 18.00 – kulatý stůl na téma „Cyklodopravní opatření ve městě Dobříš“ Cyklogenerel Dobříše a jaká je vaše představa o cyklodopravních opatřeních ve městě? Máte nápad, co zlepšit? Řekněte nám ho. Diskutujte s námi z pohodlí vašeho domova. On-line setkání bude přes Teams (odkaz bude uveřejněn na webu a facebooku města).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *