Giro Pičín (55 km)

Kolem obce Pičín se jezdí legendární MTB závod Giro Pičín. Pořadatelé připravují tratě pro děti i dospělé.

Z propozic tradičního závodu: závod nás zavede do brdských lesů a chráněného území Kuchyňka. Trať vede po asfaltových cestách, zpevněných lesních cestách a mírně v terénu. Hlavní závod je na 55 km, fitness jízda na jeden okruh 27km a závod dětí na 3,5km.
Závod se jede na 27 km okruhu s občerstvením v prostoru startu a cílu před restaurací. Trasa po startu vás zavede do areálu lesů Kolařík, kde projedeme historickým špejcharem ze čtrnáctého století a dále pokračujeme na Náves, a podél obory přijedeme k přejezdu hostomské silnice, kde se dostaneme na původní trať. Dalších 5 km vás čeká docela dobrá a upravená lesní cesta nejprve k Vackovu rybníku spíše po rovině a dolů a odtud s mírným stoupáním. Pro „chrty a vlčáky“ je to dobrá rozcvička, pro většinu to bude čas si doplnit tekutinu. Na 9. km závodu začneme stoupat na nejvyšší bod závodu 615 m.n.m. pod Studený vrch. Dále nejdříve dolů a potom nahoru na Čtyřmezí.

Po náročném stoupání vjíždíme do 16 km dlouhého, lesního terénu. POZOR na zvěř! Jsou zde dva přejezdy hlavní silnice, kde vás budou čekat pořadatelé. Pro vaši bezpečnost však nezapomeňte dodržovat pravidla silničního provozu!!! Regulovčíci nemají právo stavět motorová vozidla !!! Všichni jsme povinni dát přednost motorovým vozidlům!!! Věříme, že letošní závod bude pro nové účastníky pěkným zážitkem z hezké krajiny, kterou si snad stačí i v náročném závodě prohlédnout. Tradiční posezení s občerstvením a vyhlášením výsledků jistě všichni zvládnou do pozdních hodin.

V r. 2023 byla občerstvovačka u obory, do Pičína se do 2.kola nezajíždělo. V posledním ročníku 27.5.2023 zvítězil na dlouhé trati (55km) Michal Rydval z klubu Čabuzi v čase 1:38:22.

Více na http://www.picin.cz/cyklo/

GPX ke stažení (klikněte na odkaz pravou myší a zvolte Uložit odkaz jako…)

Dva okruhy volným tempem
Závodníci BSK JUNIORS TEAM 2023
Start dětských kategorií
Giro Pičín 2023
Giro Pičín 2023
Giro Pičín 2018


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *