Giro Pičín (55 km)

Kolem obce Pičín se jezdí legendární MTB závod Giro Pičín. Letos se závod nekoná, můžete se ale zúčastnit společné vyjížďky týmu BSK „Po stopách GIRO Pičín“. Ta se koná 24. 9.2022. Start v 13:00 od hospody Pičín. Čeká Vás pohodová vyjížďka po stopách závodu GIRO PIČÍN určená všem od věku 12 let, lehké občerstvení po dojezdu (ovoce, pití, polévka), setkání s přáteli a organizátory závodu GIRO PIČÍN – Franta Kraus a spol. Startovné je dobrovolné ve prospěch dětského bajkového týmu BSK JUNIORS TEAM, číslo účtu 246494960/0600. Kontakt na pořádající: bskjuniorsteam@seznam.cz, mob. 777 846 215, 737 164 815

Tým BSK

Z propozic tradičního závodu: závod nás zavede do brdských lesů a chráněného území Kuchyňka. Trať vede po asfaltových cestách, zpevněných lesních cestách a mírně v terénu. Hlavní závod je na 55 km, fitness jízda na jeden okruh 27km a závod dětí na 3,5km.
Závod se jede na 27 km okruhu s občerstvením v prostoru startu a cílu před restaurací. Trasa po startu vás zavede do areálu lesů Kolařík, kde projedeme historickým špejcharem ze čtrnáctého století a dále pokračujeme na Návse, a podél obory přijedeme k přejezdu hostomské silnice, kde se dostaneme na původní trať. Dalších 5 km vás čeká docela dobrá a upravená lesní cesta s mírným stoupáním. Pro „chrty a vlčáky“ je to dobrá rozcvička, pro většinu to bude čas si doplnit tekutinu. Na 9. km závodu začneme stoupat na nejvyšší bod závodu 615 m.n.m. pod Studený vrch

Po náročném stoupání vjíždíme do 16 km dlouhého, lesního terénu. POZOR na zvěř! Jsou zde dva přejezdy hlavní silnice, kde vás budou čekat pořadatelé. Pro vaši bezpečnost však nezapomeňte dodržovat pravidla silničního provozu!!! Regulovčíci nemají právo stavět motorová vozidla !!! Všichni jsme povinni dát přednost motorovým vozidlům!!!

Dále vyjedeme z lesa na „Kalvárii“, s krásným výhledem na Pičín. Do cíle prvního kola a na občerstvovačku nás čekají odpočinkové 3 km. Bufet nabídne něco k snědku, doplnění tekutin a pro „náročné“ i točený GAMBRINUS. Tady už každý bude vědět, jak rozložit síly na další okruh. Trať po loňských zkušenostech bude ještě lépe označena s upozorněním na nebezpečné úseky. Věříme, že letošní závod bude pro nové účastníky pěkným zážitkem z hezké krajiny, kterou si snad stačí i v náročném závodě prohlédnout. Tradiční posezení s občerstvením a vyhlášením výsledků jistě všichni zvládnou do pozdních hodin.

Více na http://www.picin.cz/cyklo/

Foto ze závodu r. 2018 (c) Giro Pičín


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *